Зв'язатись

Кошторис на будівництво. Як перевірити?

Зв'язатись
ЗАмовнику будівництва
Перевірка кошторисної документації на будівництво незважаючи на очевидну складність, є не таким складним завданням при правильному підході. Відсутність досвіду та технічного занурення у проект може зіграти хорошу роль перевірці. Ми в проектному бюро Viktorov Architects підготували вам покрокову методологію для самостійної перевірки кошторисної документації на будівництво. Сподіваємось, що вона буде корисною для вас!
Перше, з чого варто почати – це з звіряння кошторисних та проектних обсягів робіт. Часто відбуваються помилки при ручному перенесенні цифр із креслень у кошторисну програму. Крім цього, дуже часто інженер-кошторисник використовує шаблони з інших подібних об'єктів, а це може призвести до "чужих" робіт і матеріалів.
Друге - це пошук у проекті, а краще на ескізах та візуалізаціях будь-яких елементів чи частин будівлі та оточення, які не відображені у кошторисі. Позиції у кошторисі типу "незрозуміла штука у дворі" з ціною півтора мільйона навряд чи відповідають економії витрат.
Третя частина експрес перевірки кошторису на будівництво – це перевірка розцінок на роботи та матеріали. В рамках економії часу та сил доцільно насамперед робити це лише за найдорожчими позиціями. Для цього відкриваємо розділ кошторису «загальнобудівельні роботи» (можна почати з іншого більш зрозумілого вам розділу). За списком знаходимо найдорожчі позиції. Далі робимо звірку одиничних розцінок із середньоринковими цінами. Можна зв'язатися з учасниками ринку або використовувати ціни на матеріали в торговій мережі. Це досить копіткий процес, але часто можна на виході отримати економію коштів на будівництво нерухомості.
Найбільша складність під час перевірки кошторисної документації перебуває у частині перевірки вартості комплексних систем. Найчастіше такі блоки дається загальна розцінка, яку неможливо перевірити. Зменшити витрати в цьому випадку можна двома шляхами: самостійно підбирати постачальника таких систем або детально опрацьовувати проектні рішення з деталізацією комплектації до стандартних позицій.
Якщо в результаті перевірки кошторисна вартість все одно виходить за рамки бюджету, то варто разом із проектувальниками опрацювати варіанти заміни найдорожчих позицій. Це може бути оздоблювальні матеріали, електрофурнітура, сантехнічні прилади, інженерні системи. Окрім цього, часто проектні рішення мають зайву якість оздоблювальних матеріалів за другорядними зонами, де можна заощадити. Сподіваємося, що стаття буде вам корисна, а кошторис на ваш проект радуватиме вас своєю повнотою та економією коштів. Якщо вас цікавить структура витрат на будівництво індивідуального будинку, переходьте за посиланням.
Інші статті