Отримати консультацію

Вартість будівництва будинку

Вартість будівництва будинку
Замовнику будівництва
Будівництво нерухомості – це завжди ризики. Перший і головний із них - не вкластися у запланований бюджет на будівництво. Найчастіше замовник будівництва не знає скільки коштує збудувати будинок, розмір і всю структуру витрат. Архітектурне бюро Viktorov Architects береже бюджет та нерви наших клієнтів на всіх етапах будівництва нерухомості. Для цього ми підготували довідку щодо основних статей витрат на будівництво індивідуального будинку в Україні. Звертаємо вашу увагу, що дана стаття не претендує на ідеальну достовірність цифр, а служить лише орієнтиром для розуміння структури витрат та необхідного розміру інвестицій на будівництво приватного будинку в Україні.
Ділянка під забудову
Вартість ділянок під забудову Київської області має приблизний діапазон цін від 300 до 2000 у.о. за сотку. Для будівництва за містом краще купувати ділянку щонайменше 10 соток. Звертайте увагу на цільове призначення ділянки та функціональне призначення відповідно до містобудівної документації населеного пункту.
Проект будинку
Ціни проекту будинку варіюються від 500 до 5000 у.о. та залежать від комплектності, деталізації та унікальності проекту. Істотний розкид цін обумовлений величезною кількістю варіантів деталізації та комплектації проекту від концепції до "інструкції зі збирання". Для спокійного будівництва вкрай важлива саме деталізація проекту та детальність специфікацій матеріалів.
Підключення до мереж електрики
Для індивідуальних будинків для постійного проживання ми рекомендуємо підводити щонайменше 15 кВт з трифазним підключенням. Для кожної території вартість підключення до електрики може відрізнятися, також як і можливість трифазного підключення. Орієнтовна вартість підключення до електромереж від 300 у.о./кВт.
Водопостачання
Дуже часто поряд немає централізованого водопостачання, тому виконується індивідуальне водопостачання від свердловин. Вартість свердловини залежить від глибини та якості водоносних шарів та обладнання, що встановлюється вам. Орієнтовна вартість комплексу робіт 2000-3000 у.о.
Водовідведення
Так само як і з водопостачання дуже часто немає централізованих мереж каналізації, тому влаштовуються локальні системи водовідведення. Їх вартість починається від 500 у. за вигрібну яму до 3000 у.о. за автономну систему каналізації із системою очищення стічних вод.
Будівництво коробки
Вартість будівництва коробки будинку починається від 150 у.о./м2 для тимчасових каркасних будинків та до 800 у.о./м2 за сучасну капітальну будівлю.
Авторський та технічний нагляд при будівництві
Насамперед це експертна допомога замовнику та контроль підрядника при будівництві. Також це гарантія отримання якісної нерухомості з повним комплектом документів, що створюють додану вартість вашої нерухомості. Вартість авторського та технічного нагляду становить від 50 до 100 у.о. за виїзд спеціаліста. У сумі це приблизно 1000-3000 у.о.
Інженерні мережі та обладнання
Сюди входять внутрішньобудинкові системи опалення, холодного та гарячого водопостачання, водовідведення, електропостачання, освітлення та кондиціювання. Вартість цих систем має величезний діапазон цін залежно від типу та складності обладнання. Орієнтовно розмір витрат за комплект обладнання та мережі потягнуть від 50 до 300 у.о./м2.
Огородження ділянки
Вартість огорожі від 20 до 80 у.о./м.п. з матеріалом та роботою. Додатково варто врахувати вартість хвіртки та воріт.
Дизайн інтер'єра
Дизайн-проект інтер'єру доцільно робити, якщо ви плануєте витратити на внутрішнє оздоблення будинку, сантехніку та меблі від 600 у.о./м2. В інших випадках цілком достатньо лише архітектурного проекту та проектів електрики та інших систем. Вартість дизайн-проекту інтер'єру починається від 25 у.о./м2.
Оздоблення інтер'єрів, меблі та текстиль
Вартість оздоблювальних робіт у будинку стартує від 100 у.о./м2 за чорнові роботи без урахування меблів та обладнання. Верхня планка обмежена лише вашим бюджетом та фантазією дизайнера.
Благоустрій території
Мінімальний благоустрій прибудинкової території включає облаштування доріжок, паркувань, засів газонів, все разом воно потягне мінімум в 200 у.о./сотка. Дерева, організація рельєфу, системи поливу, освітлення, альтанки та літні тераси це додаткові елементи, сумарна вартість яких може бути порівнянна з ціною коробки будинку.
приклад. Скільки коштуватиме будівництво будинку на 150 м2 в Україні. Припустимо ви купуєте ділянку 10 соток за 500 у.о./сотка, підводите 15 кВт електрики, робите свердловину, простий септик, паркан 30 м.п. та мінімальний благоустрій. У сумі це буде щонайменше 15К у.о. (Це без вартості самого будинку). Будівництво капітальної коробки будинку 150 м2 з газоблоку, цегли або подібних матеріалів за індивідуальним проектом з максимально ефективними та економічними рішеннями, з базовим оздобленням інтер'єрів без меблів потягнуть приблизно на 85К у.о.
Найбільш ефективний метод економії коштів при будівництві будинку це розробка індивідуального проекту, т.к. це дозволяє порахувати кошторис з урахуванням реальних обсягів матеріалів та робіт, внести необхідні коригування до проекту до старту будівельних робіт, а також здійснювати ефективний контроль на етапі будівництва.
Інші статті